Koniec roku i początek kolejnego to zawsze okres, w którym w życie wchodzi ogromna ilość aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim (na przełomie 2017 i 2018 r. to ok. 250 aktów).

Oprócz tego, że wprowadzają one nowe regulacje prawne, to uchylają lub zmieniają ogromne ilości obowiązujących do tej pory przepisów. W konsekwencji samorządy mają obowiązek stosowania tych nowych zasad, i to w bardzo różnych sferach - od stanowienia prawa, przez postępowania administracyjne aż po bieżące codzienne funkcjonowanie (kwestie pracownicze, podatkowe czy zamówienia publiczne).

Skąd dowiedzieć się - z odpowiednim wyprzedzeniem - o takich zmianach? Jak się do nich przygotować? Jak stosować nowe przepisy w praktyce?
Odpowiedzi na te pytania znajdują się w systemie LEX. Dzięki alertom informacje o planowanych, ogłoszonych czy wchodzących w życie przepisach można mieć na bieżąco.
W wiadomościach są opisywane najistotniejsze kwestie wynikające z nowelizacji.
Szczegółowe omówienia nowych regulacji znajdują się w komentarzach, komentarzach praktycznych, monografiach czy procedurach.
A praktykę ich stosowania znacznie ułatwiają np. wzory dokumentów

Użytkownicy LEX Administracja mają do dyspozycji jeszcze jedno niezwykle cenne narzędzie - Zegar legislacyjny. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób znajdą te akty prawne, których podstawa prawna została zmieniona lub uchylona, albo które wymagają opublikowania tekstu jednolitego.
To nieoceniona pomoc umożliwiająca znalezienie aktów prawa miejscowego, które muszą zostać zmienione bądź zastąpione, istotna zwłaszcza w okresie natłoku ogłaszonych aktów prawnych, gdy ryzyko przeoczenia zmian w przepisach jest znacząco większe.

 

Redakcja Publikacji Elektronicznych Wolters Kluwer Polska