Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych


Ruch kadrowy w okresie ograniczenia funkcjonowania szkół, przedszkoli i placówek oświatowych

Przed nami gorący okres ruchu kadrowego w oświacie. Jest to czas, w którym pojawiają się problemy z różnymi aspektami istniejącego lub dopiero nawiązywanego stosunku pracy, a w szczególności z wypowiadaniem nauczycielskich stosunków pracy.

Pomimo czasowego zawieszenia zajęć w jednostkach systemu oświaty z powodu epidemii koronawirusa, dyrektorzy zobligowani są jednak do podjęcia - do końca maja, działań określonych w art. 20 Karty Nauczyciela.

Choć dziś, trudno jest określić, czy i w jakim zakresie epidemia koronawirusa wpłynie na okres ruchu kadrowego w oświacie, podczas webinarium ekspert skupi się na najbardziej problematycznych zagadnieniach dotyczących procedury rozwiązania stosunku pracy z nauczycielem zatrudnionym na podstawie umowy o pracę, jak i mianowania z uwzględnieniem wszystkich najważniejszych terminów, konsultacji związków zawodowych, jak również kwestii wypłacania odpraw.

Ponadto, podczas webinarium zostały udzielone odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jakie są kryteria doboru nauczyciela do zwolnienia, według aktualnej linii orzeczniczej?
  • Czy podczas epidemii koronawirusa obowiązują inne kryteria zwolnień nauczycieli - jakie?
  • Jak skutecznie doręczyć nauczycielowi wypowiedzenie stosunku pracy w okresie pandemii?
  • Czy można rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem przebywającym na zwolnieniu lekarskim lub zasiłku opiekuńczym (w związku z COVID-19)?

Szkolenie skierowane jest do dyrektorów oraz nauczycieli publicznych szkół, przedszkoli, placówek oświatowych.

Pobierz dostęp do nagrania webinaru.
Na podany adres email otrzymasz link.
strzałka w dół
Imię i nazwisko
Email
Nazwa organizacji
Stanowisko
Invalid Input
Telefon*
Konsultant zadzwoni na podany numer w ciągu 2 dni roboczych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji dostępu do zamówionego e-booka, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Państwa będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji ww. dostępu, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, będziemy przetwarzać Państwa dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym w celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pole wymagane