Banner zmiany KN od wrzesnia webinar 1400x500

 

 

Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 września 2018

 

Tematem nagrania szkolenia jest omówienie obowiązujących od 1 września 2018 r. zmian w Karcie Nauczyciela, wprowadzonych ustawą z 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych. Od roku szkolnego 2018/2019 staż na stopień nauczyciela kontraktowego będzie dłuższy o rok, a cała ścieżka awansu zawodowego rozciągnie się do 15 lat. Zmianie ulegnie również ocena pracy nauczycieli oraz pensum nauczycieli specjalistów (pedagoga, logopedy, psychologa, doradcy zawodowego, a także terapeuty pedagogicznego). Z początkiem nowego roku szkolnego nauczyciele w placówkach niepublicznych będzie można zatrudniać tylko i wyłącznie na podstawie przepisów kodeksu pracy. Nowa ustawa wprowadza również dodatek dla nauczycieli dyplomowanych, który po raz pierwszy nauczyciele będą mogli otrzymać po 1 września 2020 r.

 

 

Z nagrania szkolenia uzyskają Państwo odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, m.in.:

 

  • czy rada gminy musi uchwalać nowy regulamin wynagradzania dla nauczycieli na podstawie przepisów ustawy o finansowaniu zadań oświatowych?
  • jaka jest podstawa prawna dokonania oceny pracy nauczyciela, która aktualna jest do sierpnia 2018 r.?
  • ile będzie wynosiło pensum nauczyciela, który prowadzi zajęcia z rewalidacji z dziećmi posiadającymi orzeczenie o niepełnosprawności?
  • jaki jest okres przejściowy zatrudniania asystentów nauczycieli lub wychowawców świetlicy?

 

Prelegent:

Bogusława Wojtczak Wieloletni dyrektor szkoły prowadzącej kształcenie zawodowej, promotor zmian w obszarze kształcenia zawodowego, mentor na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty, trener CEO, trener i psychoterapeuta Gestalt.

 
Banner zmiany KN od wrzesnia webinar 320x455
Aby otrzymać nagranie webinarium, wypełnij formularz.
Na podany adres e-mail otrzymasz link do nagrania.
Imię i nazwisko*
Email*
Nazwa organizacji
Stanowisko
Invalid Input
Telefon*
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Państwo będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, będziemy przetwarzać Państwa dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane