Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r.

 

 

Zmiany w Karcie Nauczyciela od 1 stycznia 2018 r.

 

1 stycznia 2018 r. weszły w życie istotne zmiany w Karcie Nauczyciela, wprowadzone ustawą z 27.10.2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych. Z początkiem nowego roku dyrektorzy szkół i przedszkoli zostali pozbawieni dodatków socjalnych, zmieniła się również procedura w zakresie udzielania urlopów dla poratowania zdrowia, a o wymiarze nauczyciela pracującego w różnych typach placówek zdecyduje wymiar etatu. Dyrektorzy szkół nabyli uprawnienia do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów, zmianie uległy również zasady z korzystania z urlopu przez nauczycieli w placówkach nieferyjnych. Nowa ustawa wprowadza również nowe regulacje w zakresie uprawnień rodzicielskich.

 

 

Pobierz bezpłatne nagranie szkolenia i poznaj odpowiedzi na pytania:

 

  • na jakich zasadach można udzielić urlopu zdrowotnego nauczycielowi, który uzyskał orzeczenie lekarskie przed 1 stycznia 2018 r.?
  • czy nauczyciel po urlopie dla poratowania zdrowia będzie mógł skorzystać z urlopu uzupełniającego?
  • jakie warunki powinien spełniać nauczyciel aby mógł po raz trzeci przejść na urlop dla poratowania zdrowia?
  • czy urlop dla poratowania zdrowia przyznany dyrektorowi szkoły na leczenie uzdrowiskowe pozbawia go części urlopu wypoczynkowego?
  • kiedy wygaśnie prawo nauczycieli do dodatku mieszkaniowego i czy należy ten dodatek wypowiedzieć?
  • czy należy dokonywać zmian w regulaminie wynagradzania nauczycieli w związku z utratą prawa do dodatku mieszkaniowego?
  • w jaki sposób dyrektor powinien przygotować plan urlopu?
  • czy dyrektorowi szkoły przysługują 4 dni urlopu na żądanie?

 

 

Prelegent:


Bogusława Wojtczak Wieloletni dyrektor szkoły prowadzącej kształcenie zawodowej, promotor zmian w obszarze kształcenia zawodowego, mentor na Studiach Podyplomowych Liderów Oświaty, trener CEO, trener i psychoterapeuta Gestalt

 Aby otrzymać nagranie webinarium, wypełnij formularz.
Na podany adres e-mail otrzymasz link do nagrania.
Imię i nazwisko*
Email*
Nazwa organizacji
Stanowisko
Invalid Input
Telefon*
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, jest Wolters Kluwer Polska Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Przyokopowej 33, 01-208 Warszawa. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji zapytania objętego formularzem, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w Polityce prywatności, której treść dostępna jest tutaj. Dane osobowe podane przez Państwo będą przetwarzane przez nas w zgodzie z przepisami prawa, w celu realizacji zapytania, a jeśli udzielili Państwo określonych zgód – również na podstawie ww. zgody i w celu w jej treści określonym. Nadto, będziemy przetwarzać Państwa dane na podstawie naszego uzasadnionego interesu jako administratora danych, w celach opisanych w Polityce prywatności, w tym celu wykonywania badań i analiz oraz w celach marketingowych (marketing bezpośredni własnych produktów). Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami dostępnymi w Polityce prywatności, w tym dot. okresów przechowywania danych i kategorii odbiorców danych. W razie jakichkolwiek pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Pole wymagane
Pole wymagane
Pole wymagane