Weszła w życie nowelizacja ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów. To kolejny krok w kierunku uszczelnienia systemu podatkowego.

Od 19 lipca po raz kolejny zmianie uległy przepisy określające zasady korzystania przez twórców z 50% kosztów uzyskania przychodów.

Sezon letni w pełni, większość z nas wyjeżdża na wakacje albo w inny sposób stara się uprzyjemnić czas przebywając na świeżym powietrzu. Często zapominamy jednak, że regularnie organizując późnowieczorne i nocne przyjęcia w przydomowych ogródkach i na tarasach, zakłócamy korzystanie z nieruchomości sąsiednich ich właścicielom.

Kiedy wchodzi w życie postanowienie o przedłużeniu przez organ podatkowy pierwotnego terminu zwrotu VAT? W tej ważnej praktycznie kwestii szala przechylała się na różne strony. Zachęcamy do zapoznania się z linią orzeczniczą, która przybliża to zagadnienie.

Organy administracyjne mają wątpliwość, czy odmawiać przyznania świadczenia wychowawczego rodzicowi faktycznie sprawującego opiekę naprzemienną nad dzieckiem, o której nie orzekł sąd rodzinny.