LEX Banki to program online, który zapewnia użytkownikom profesjonalną wiedzę prawną i branżową oraz precyzyjny system alertowania o zmianach w prawie. W ten sposób ułatwia podmiotom sektora bankowego rozwiązywanie bieżących problemów prawnych, jak i wdrażanie procedur compliance.
Użytkownicy programu LEX Banki zyskują praktyczną i aktualną wiedzę z prawa rynku kapitałowego w 3 wygodnych formach:
- Akty prawne, rekomendacje KNF, orzecznictwo sądów polskich i UE
- Dokumenty autorskie, w tym komentarze cenionych autorów do najważniejszych ustaw z prawa rynku kapitałowego
- Tematyczne analizy problemowe oraz procedury stosowania przepisów prawnych
LEX Banki jest przeznaczony dla:
- Prawników w bankach, w tym spółdzielczych, SKOK-ach, firmach ubezpieczeniowych i firmach leasingowych
- Bankowych compliance officerów
- Analityków bankowych
- Kancelarii prawnych obsługujących sektor bankowy
LEX Banki to:

wiedza prawna, która pomaga spełnić wymagania instytucji nadzoru

precyzyjny system alertów o zmianach w prawie

bezpośrednie konsultacje z ekspertami
Autorzy
Autorami treści w programie LEX Banki są autorytety prawne — zarówno doświadczeni naukowcy, jak i wieloletni praktycy.
Tadeusz Białek
Doktor nauk prawnych, radca prawny, dyrektor Zespołu Prawno – Legislacyjnego Związku Banków Polskich, sekretarz i członek Prezydium Rady Prawa Bankowego.
Paweł Bieżuński
Radca prawny, arbiter w sądownictwie polubownym. Prowadzi indywidualną kancelarię prawniczą w Warszawie. W przeszłości pracownik działów prawnych banków komercyjnych.
Michał Nowakowski
Radca prawny, specjalizuje się w regulacjach finansowych i nowych technologiach, w tym m.in. dotyczących bankowości i płatności. Posiada bogate doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz banków (CRDIV/CRR, PSD2, digitalizacja procesów), firm inwestycyjnych (MiFID2/PRIIPS/UCITS) oraz szeroko rozumianego otoczenia fintechowego. Uczestniczył w pracach legislacyjnych oraz implementacji szeregu aktów prawnych regulujących rynek finansowy w Unii Europejskiej. Pracował również m.in. w Komisji Nadzoru Finansowego, Narodowym Banku Polskim oraz Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.
Witold Srokosz
Doktor hab. nauk prawnych, radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wojciech Kapica
Radca prawny, ekspert w zakresie regulacji sektora finansowego oraz systemów zgodności (compliance). Specjalizuje się w prawie bankowym, kapitałowym i ubezpieczeniowym, polityce nadzorczej i ładzie korporacyjnym w podmiotach regulowanych. Wdrażał i nadzorował przepisy wewnętrzne dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w licznych instytucjach finansowych. Obecnie współkieruje departamentem prawa rynku finansowego w kancelarii SMM Legal.
Małgorzata Urban-Theocharakis
Doktor nauk prawnych, autorka rozprawy doktorskiej pt. „Modele organizacyjne nadzoru bankowego”, była pracownik Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego. Obecnie wykładowca akademicki współpracujący z wieloma renomowanymi uczelniami jak SGH, Uczelnia Łazarskiego, Politechnika Warszawska, Europejska Szkoła Prawa i Administracji itd. Główne obszary zainteresowań autorki to prawo bankowe, a także zagadnienia związane z prawem europejskim i gospodarczym.
Magdalena Konopacka
LL.M (Master of Advanced Studies in European and Comparative Law, Uniwersytet w Gandawie), adiunkt na Wydziale Prawa Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Ukończyła m.in. szkołę prawa angielskiego i europejskiego (Dyplom Cambridge), francuskiego (Tuluza) i amerykańskiego (Chicago-Kent College of Law). Pracowała jako prawnik, a także ekspert ds. funduszy unijnych. Specjalizuje się w prawie UE, porównawczym prawie zobowiązań, konstytucyjnym dialogu sądowym, ADR, ekonomicznej analizie prawa oraz gender economics.