LEX Kancelaria Notarialna

Kancelaria Notarialna to efekt pracy specjalistów z zakresu informatyki i prawa stanowiący kompleksowe rozwiązanie dla wszystkich kancelarii notarialnych.

Oprogramowanie wspiera pracę kancelarii na każdym etapie. Dzięki łatwej obsłudze i konfiguracji, intuicyjnej nawigacji oraz automatyzacji niemalże wszystkich czynności, Kancelaria Notarialna w znaczący sposób wpływa na wzrost efektywności i wydajności pracy.

 

 

Funkcjonalności Systemu wspierające Notariuszy w codziennej pracy:

Rejestr czynności notarialnych

Wszystkie rejestrowane czynności notarialne automatycznie zapisywane są w elektronicznej wersji Repertorium A. Przy rejestrowaniu aktu notarialnego możliwe jest załączenie uprzednio przygotowanego pliku z właściwą treścią tego aktu.

Dowiedz się więcej o programie >>

Rejestr transakcji GIIF

Cały raport z transakcji podlegających raportowaniu u Generalnego Inspektora Informacji Finansowej przygotujesz, zweryfikujesz i wyślesz bezpośrednio z programu Kancelaria Notarialna.

Dowiedz się więcej o programie >>

e-Deklaracje

Kancelaria Notarialna współpracuje z systemem e-Deklaracje ułatwiając przekazanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Umożliwia automatyczne wypełnianie i wysyłanie deklaracji PCC-2 i SD-2, zwrotna informacja o statusie przyjęcia, podgląd wysłanych deklaracji.

Dowiedz się więcej o programie >>

Wydruki

System umożliwia wydruki repertorium A,P; raportów dla Izby Notarialnej, MS-Not 24, Skorowidzu alfabetycznego; rejestrów ewidencji opłat sądowych, wykazu opłat sądowych, opłat skarbowych dla UM; deklaracji PCC-2, SD-2, VAT UE i innych.

Finanse i płatności

Po zarejestrowaniu czynności notarialnej można w bardzo szybki i prosty sposób wystawić dokument sprzedaży. W chwili rejestracji czynności notarialnej, automatycznie powstaje historia płatności, którą w dowolnym momencie można wydrukować w postaci raportu kasowego. Funkcja pozwala drukować dokumenty kasowe KP i KW oraz druki przelewów bankowych.

Terminarz i wysyłki

Wszystkie rejestrowane w Repertorium A wypisy aktów notarialnych automatycznie tworzą listę wysyłkową do wskazanych urzędów i instytucji. Informacja o terminie wysyłki pojawia się w Terminarzu.

Automatyczne rozpoznawanie aktów

Ułatwia przygotowywanie treści aktów notarialnych, a także posiada funkcję pełnego odczytywania treści aktów, która zostaje zapisana w Repertorium.

Kalkulator

Niezwykle przydatnym modułem jest zaawansowany kalkulator notariusza, który umożliwia bardzo szybkie wyliczenie wszystkich opłat występujących w akcie notarialnym:

  • Opłata sądowa;
  • Darowizna;
  • Podatek od czynności cywilno-prawnych;
  • Wynagrodzenie notariusza;
  • Koszty wypisów;
  • Opłata skarbowa;
  • Podsumowanie pełnej należności.