Doktor nauk prawnych, radca prawny, dyrektor Zespołu Prawno – Legislacyjnego Związku Banków Polskich, sekretarz i członek Prezydium Rady Prawa Bankowego.
Członek Komitetu Prawnego Europejskiej Federacji Bankowej. Sekretarz i członek Prezydium Rady Prawa Bankowego. Członek Komitetu Prawnego Europejskiej Federacji Bankowej. Uczestniczył w wielu pracach legislacyjnych nad ustawami m. in. w zakresie prawa bankowego, kredytu konsumenckiego, zastawu rejestrowego, udostępniania informacji gospodarczych, egzekucji z rachunków bankowych. Wykładowca prawa bankowego na wyższych uczelniach. Autor blisko trzydziestu publikacji z ww. zakresu.
Radca prawny, arbiter w sądownictwie polubownym. Prowadzi indywidualną kancelarię prawniczą w Warszawie. W przeszłości pracownik działów prawnych banków komercyjnych.
Prowadzi indywidualną kancelarię prawniczą w Warszawie. W przeszłości pracownik działów prawnych banków komercyjnych. Autor lub współautor kilkudziesięciu publikacji, głównie z zakresu postępowania cywilnego, prawa bankowego oraz prawa spółek.
Doktor hab. nauk prawnych, radca prawny. Współorganizator polskiego rynku kapitałowego był dyrektorem Biura Prawnego Giełdy.
Prezes Sądu Giełdowego, i wiceprezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie jest adiunktem na Wydziale Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie prowadzi przedmioty z zakresu prawa finansowego, a od 1 lutego 2012 roku Zastępcą Rzecznika Praw Obywatelskich. Współorganizator polskiego rynku kapitałowego, dyrektor Biura Prawnego Giełdy i prezes Sądu Giełdowego (–1994), wiceprezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (–2006), adiunkt na Wydziale Prawa Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, gdzie prowadzi przedmioty z zakresu prawa finansowego. Od 1 lutego 2012 roku Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich. Autor m.in. komentarzy do ustawy o prywatyzacji, do przepisów kodeksu spółek handlowych o spółce akcyjnej, do ustawy o obligacjach, i innych publikacji.
Radca prawny. Zdobywał doświadczenie, jako prawnik, dyrektor departamentu prawnego, członek rady nadzorczej oraz audytor wewnętrzny. Obecnie prezes zarządu domu maklerskiego.
Adwokat specjalizujący się w prawie bankowym, prawie nowych technologii, prawie handlowym i prawie rynków kapitałowych.
Aplikację adwokacką odbył przy Pomorskiej Izbie Adwokackiej w Gdańsku. Ukończył Kurs Prawa Amerykańskiego organizowany przez Uniwersytet Gdański oraz Chicago KENT College of Law oraz podyplomowe Studia Prawa Rynku Kapitałowego na Uniwersytecie Warszawskim (temat pracy – „Bankowe Papiery wartościowe”). Absolwent studiów Executive MBA organizowanych przez Szkołę Główną Handlową. Aktualnie doktorant Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk (specjalizacja - Prawo bankowe). Doświadczenie zawodowe zdobył pracując w kancelariach radcowskich i adwokackich. Doświadczenie w zakresie bankowości zdobył również pracując, jako prawnik w jednym z największych banków w Polsce w obszarze bankowości detalicznej, a następnie w obszarze bankowości korporacyjnej (bankowość transakcyjna). Obecnie zajmuje się weryfikacją umów wdrożeniowych dot. projektów technologicznych w zakresie implementacji systemów IT w banku, weryfikacją umów i projektów outsourcingu bankowego, w szczególności w zakresie outsourcingu czynności faktycznych związanych z technologiami informatycznymi, weryfikacją umów i projektów zakupowych, z zakresu finansów i HR. Posiada również doświadczenie dydaktyczne. Pracował w charakterze asystenta na Wydziale Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku (przedmiot prawo).
Doktor hab. nauk prawnych, radca prawny, adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Radca prawny. Należy do zespołu kancelarii prawnej BSKK Radcowie Prawni i Adwokaci we Wrocławiu. Adiunkt w Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie bankowym oraz w prawie rynku finansowego ze szczególnym uwzględnieniem instytucji parabankowych. Członek rady programowej "Monitora Prawa Bankowego".
Doktor hab. nauk prawnych, pracownik Katedry Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Prawnik, długoletni pracownik Narodowego Banku Polskiego, poprzednio ekspert, obecnie Naczelnik Wydziału Rozwoju Płatności Wysokokwotowych.
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji oraz studiów licencjackich w Szkole Głównej Handlowej (kierunek Finanse i Bankowość), a także studiów podyplomowych z dziedziny integracji europejskiej. Specjalizuje się w zagadnieniach prawnych dotyczących systemów płatności wysokokwotowych, w szczególności systemów SORBNET2 oraz TARGET2. Współautor aktów prawnych NBP z tej dziedziny.
Profesor UG, doktor hab. nauk prawnych, radca prawny, pracownik Katedry Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.
Doktor hab. nauk prawnych, adwokat. Adiunkt w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Ekspert ds. podatkowych w jednym z czołowych banków komercyjnych.
Doradca podatkowy, wykładowca na studiach podyplomowych Szkoły Głównej Handlowej oraz aplikacjach prawniczych (adwokackiej i radcowskiej).
Radca prawny, ekonomista, partner w kancelarii. Specjalizuje się na prawie handlowym, prawie papierów wartościowych oraz transakcji fuzji i przejęć, a także kwestii ładu korporacyjnego.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w banku oraz jako doradca Ministra Infrastruktury. Na swoim koncie ma również udział w transakcjach dotyczących kupna lub sprzedaży dużych udziałów w polskich spółkach, a także jako reprezentant Skarbu Państwa w negocjacjach z inwestorami zagranicznymi.